Çerkezköy Klima Tamircisi

Çerkezköy Klima Tamircisi


Çerkezköy klima tamircisi olarak ilçemizde klima tamircisi arayan müşterilerimize en güvenilir ve en profesyonel hizmeti sunuyoruz.
Açıkçası gerek kışın ısınma için klima kullanımında gerekse de yazın soğutmak için klima kullanımlarında klimadan verimli bir çalışma performansı almak için yapılması gereken bazı temel işler bulunuyor. Öncelikle klima temizliği bu konuda oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Zira düzenli olarak temizlenmeyen iç ünite parçaları ve dış ünite klimanın verimini çok fazla azaltmaktadır.
Tabi ki performansı azaltan tek unsur klima ünitelerinin temizliği de değildir. Eğer klimanızı uzun süre kullanmıyorsanız (Yalnız yaz aylarında kullananlar ya da yalnız kış aylarında kullananlar gibi) klimayı tekrardan kullanmaya başlayacağınız zaman klimanızın gazına baktırmanızda ve genel bir bakım yaptırmanızda fayda var. İlk başta bakıldığı zaman bu tarz cihazlara bakım her yıl bakım yaptırmak gereksiz olarak görülebilir ancak bu tarz bakımlar genel olarak klimanızın verimini arttırdığı için klimanızın eski düzene göre daha az elektrik kullanacağını ve bu sayede maaliyet açısından daha karlı bir duruma geçeceğinizi unutmayın.

Klimanın Performansını Arttırmanın Yolları


Klimanız eskisi kadar iyi çalışmıyorsa, düzeltmek için yapabileceğiniz birkaç şey bulunuyor. Tabi ki bu söyleyeceklerimizin birçoğunu evde basit bir şekilde tek başınıza yapabileceğinizi unutmayın. Yani bu tarz basit işlemler temel olarak önemlidir ancak klimanızın verimini çok fazla arttırmasını beklememelisiniz. Eğer büyük bir değişim beklentiniz varsa profesyonel bir destek almanızda fayda var. Çerkezköy klima tamiri Karaca Teknik firmamızdan hizmet için bizleri arayabilirsiniz.

  • Hava filtresini ayda bir kontrol etmenizde fayda var eğer gerek görürseniz hava filtresini temizlemelisiniz.
  • Evaporatör ve kondenser serpantinlerini her yıl kontrol edip ve temizlemelisiniz.
  • Klimanın üfleyici kanatlarını ve muhafazasını gerektiği gibi temizlemelisiniz.
  • Klimanın hareketli parçalarını yılda bir kez yağlamanızda fayda var.
  • Klimanın etrafındaki alanı kir ve tozdan uzak tutun.
  • Klimanın bakımını yılda bir profesyonel ekiplere yaptırın.
  • Klimanın boyutunun, soğuttuğu alana uygun olduğundan emin olun.

Çerkezköy klima tamircisi olarak verdiğimiz bu küçük püf noktaları uygulayarak klimanızın performansını belirli ölçüde arttırabilirsiniz. Eğer klima bakımı yaptırmak için profesyonel bir ekip arıyorsanız da bizimle iletişime geçerek güvenilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.