Hemen ara WhatsApp iletişim
Hakkımızda

Hakkımızda

Kombi ve klima bakım onarım alanında her marka ve model için profesyonel hizmetleri Karaca Teknik bünyesinde bulabilirsiniz. Uzun vadeli memnuniyetinize odaklanıyoruz.

Misyonumuz

Var olan hizmet koşullarımızda size en iyi sonucu vermekteyiz. Öncelikle talepleriniz değerlendirilir ve beklentilerinize karşı ne yapılabileceği konusu incelenir.  Birçok elektronik aletten daha karmaşık özelliği olan kombi ve klimalar için baştan sona ideal şekilde taleplerinizi karşılamaktayız. Teknik açıdan gerekli mekanizma müdahaleleri konusunda üstün performans sunmaktayız.

Vizyonumuz

Klima ve kombi bakım onarım hizmetlerinin kapsamını geliştirmek, hizmetlerdeki performansı her zaman iyileştirmeyi amaçlamak temel prensibimizdir. Hizmet verdiğimiz kategoride en iyiler arasında yer alarak kurumsal prensiplerden ödün vermeden ilerlemek istiyoruz.

Orijinal Parça ve İşçilik Garantisi

Profesyonellik ve şeffaflık ilkelerimizden ödün vermeden orijinal parça ve işçilik garantisi ile çalışıyoruz. Marka ve model farkı olmadan yedek parça gereksinimlerinizi en hızlı şekilde doğru adreslerden teslim alıyoruz.

Müşteri memnuniyetini kalıcı hale getirmek ve yeniden tercih edilen bir marka olmak adına arızaların çözümünde asla gelişigüzel bir işlem yapmamaktayız. Kurumsal değerlerimiz bu anlamda öne çıkar. Kendimizi geliştirmek için müşterilerimizin de varlığına ihtiyacımız olarak hareket ederiz.

Periyodik Bakımlar Klima ve Kombi

Klima ve kombilerinizin periyodik olarak kontrolleri cihazınızı ömrünün uzaması ve bütçe artıları sağlamak için son derece önemlidir. Rutin kombi klima bakım süresi olarak senede bir ya da iki kere işlem yaptırılmasının doğru olduğunu düşünüyoruz.

Kombi ve klimalarda rutin bakım olmadığında karşınıza çıkabilecek bazı sorunlar vardır. Öncelikle mekanizmalarının olası sorunları daha da büyüyebilir ve maddi açıdan bu size daha fazla yük anlamına gelir. Düzenli bakımlar esnasında bütün parçalar ve sistemler kontrol edilir, temizlenmesi gereken kritik alanlar temizlenir ve kullanımdaki pürüzler ortadan kaldırılır. Önceden tespitler sayesinde birçok sorunun önüne geçmiş olursunuz.

Klima Filtresi Temizliği

Klima kesinlikle filtresiz çalıştırılmaması gereken bir sistemdir. Hava filtresinin yeri klima ön paneli üzerindeki yuvadır ve kolayca çıkarılan özelliktedir. Bu temizlik yapılacağında filtre için bunun dışında bir bakım gereksinimi yoktur. Ancak filtrede eğer yırtılma veya yıpranma, çeşitli hasarlar görülüyorsa değişim için servis talebinde bulunabilirsiniz.

Temizlenmeyen filtrede hava akışı engellenmiş olur. Karlaşan evaporatör yüzeyi nedeniyle verimde düşme görebilirsiniz.  Filtrelerdeki hava akımı desteklenmesinin devamı için tozu alan bir alet kullanarak arındırma işlemini yapmak gerekir. Filtre temizliğinde musluk altında suyla ve yumuşak bir malzeme ile kirli alanlar yok edilir.  Ek malzemeye gerek kalmadan suyla çoğu zaman bütün temizlik sağlanmış olur. Klima filtresini kurutacağınızda güneşe doğrudan maruz bırakmamak hayati önem taşır. Filtre, 50 derece ve üzerinde zarar gören bir materyale sahiptir.

Klima Montaj ve Söküm

Çorlu klima servisi bünyesinde klimalarınızın montaj ve söküm işlemlerini uzman kadro ile hızlıca yapmaktayız. Klimaların doğru alana montajı sorunsuz bir kullanımın temel adımıdır. Zemin kontrollerini yaparak, balkon gibi alanlardan uzak mesafedeki yerlere güvenli yerleşim sağlıyoruz. Klimanızın bağlantı aparatlarını düzgün şekilde yerleştiriyoruz.

Kombi montajı gelişigüzel yapılmaması gerekken bir işlemdir ve aksi hallerde maddi açıdan gereksiz birçok ödeme yapabilirsiniz. Bundan daha da kötüsü montaj esnasında yaralanmalar olabilir. Klima ağır bir malzemedir. Aynı mantık söküm işlemlerinde de düşünülmelidir. Ekibimizden güvenle destek isteyebilirsiniz.

Petek Temizliği

Karmaşık teknik alt yapısı olan kombilerinizin rutin petek temizliği işlemlerinde kısa sürede uzman çözüm alabilirsiniz. Makine içerisine yerleştirilen ilaçla borulardan geçen sıvı kireçlenen alanları hızlıca temizler. Kombi peteklerinin kireçlenmesi belirli bölgelerde ısınma olmamasıyla kendini belli eder.  Petek temizliği yaptırdığınızda kombiler daha verimli şekilde ısıtır ve tasarruf sağlamış olursunuz.

Kombi Arıza Tamir

Kombinizde çeşitli arızalar görülebilir. En yaygın görülen sorunlardan biri basınç düşmesi nedeniyle suyun ısınmamasıdır. 3 yollu vana yapısında aksamalar olabilir, kombiniz hiç çalışmıyor olabilir. Mekanizma açısından iç kısımlarında elektronik alanda da pürüzler meydana gelebilir. Elektrik sistemi dalgalı şebekelerden oluşan yerlerde daha fazla arızaya neden olabilir. Elektronik aletleri en sık bozulan bölgelerde genel şebeke sorunları daha da fazla görülmektedir.

Kombi arıza kodlarını takip ederek profesyonel çözümler buluyoruz. Sorunların nedenlerine odaklanarak devam ettiğimiz için kombinizin yeniden istediğiniz hale gelmesi kısa sürede gerçekleşmektedir. Yetki belgesi ile garantili hizmetler vererek motor, kart, gaz sistemi ve diğer tüm kısımlara bakmaktayız.