Hemen ara WhatsApp iletişim
Çorlu Kombi Servisi

Çorlu Kombi Servisi

Mekanizma açısından karmaşık özellikteki kombilerinizin çeşitli bölümlerini tamir ettirmek, rutin bakımı sağlamak üzere kombi servisi talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi Neden Arızalanır?

Kombiler sıcak su, gaz ve ısınma ihtiyaçlarınızı karşılayan aletlerdir. Bu işlevleri yerine getirmek için elektronik kart ve 3 yollu vana sistemi kullanılır. Kullanılacağı alana bağlanan ayrı borularla işleve yönelik gereken görevi yerine getirir. Kombilerin kendi içerisinde birçok bölümü olduğu için arıza nedenleri de değişebilmektedir. Bu açıdan her bölümde farklı nedenler aranabilmektedir. Bazı hallerde yedek parça değişimine de ihtiyacı olabilmektedir.

Kombi Bakım Rutini Ve Önemi

Kombilerin petek bölümlerinin içeride devir daim haldeki su nedeniyle ısınma veriminin düşmesi olası bir durumdur.  Özellikle soğuk havalarda odak noktası haline gelen kombi bakımında rutin şekilde petekleri temizlettiğinizde verimi artırmış olursunuz. Rutin bakım yaptırdığınızda peteklerinize gelen sıcak suyun da gereksiz harcanmaması sağlanır. Kombi petek bakım işlemleri bu nedenle senede bir iki kere yapılabilir.

Peteklerin içerisinde birikme olması belirli alanlarının yeterli ısıtmamasına neden olur ve bu aşınmaya bağlı biriken sorundur.  Her bölgesinin eşit biçimde ısınması için kombi bakımı atlanmamalıdır. Ekonomik açıdan sorun yaşanmaması için bu işlem yapılmalıdır.

Kombilerde Basınç Ayarlaması

Kombi basıncı düştüğünde suyu ısıtmaz.  Bu nedenle belirli aralıklarla düşen basıncı kendi elinizle 1 ila 2 bar arasında dereceye getirerek kullanmanız gerekir. Basınç ayarlamasını yapacağınız zamanı suyun ısınmamasından anlayabilirsiniz. Bunun dışında basınç farklı şekillerde de soruna neden olabilir. Çok yüksek basınçta su akıtma durumu görülebilir. Kombi basıncı sorunlarında teknik destek almak üzere firmamıza başvuru yapabilirsiniz. 

Kombi Onarımında Teknik Detaylar

Her bölümün çözümüne yönelik farklı bir süreç işlenmesi gerektiği için teknik açıdan kullanılacak malzemeler de değişmektedir. Kombi sistemi konusunda uzman kadroya sahibiz ve teknik malzemelerde de çözüm getirecek ekipmanımız bulunmaktadır. Kombi yapısının tüm bölümlerinde çözüm kombi servisi tamir firmamızdır. Bunu en iyi şekilde yerine getirmek üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kombi onarım hizmetlerinde ekonomik açıdan da beklentinizi karşılamaktayız. Bütçenize uygun çözümlerle normal kombi kullanımına devam edebilirsiniz. Ön bilgi ve diğer detaylar için sorularınızı beklemekteyiz.