Hemen ara WhatsApp iletişim
Çorlu Klima Servisi

Çorlu Klima Servisi

Bir alanın ısınması soğumasını kontrol ederek sağlamak istediğinizde klimalara ihtiyacınız olacaktır. Aksamalarda da Çorlu klima servisi talebinize hızlı yanıt veriyoruz.

Klima Neden Arızalanır?

Klimalar iç ve dış ünite olarak var olan sistemlerdir. Dışarıdaki bölüm motor ve hava girişini sağlayan alandır. Hortumla iç mekanizmaya gelen hava sistem sayesinde ısıtılır ya da soğutulur. Filtre ve iç mekanizma açısından klimaların bölümleri türlü nedenlere bağlı olarak arızalanabilir. Tek başına bir bölümde de arıza olabilir. Örneğin yeterince ısıtmayan soğutmayan klimalar görülebilir. Bu gibi hallerde arıza kodu üzerinden nedenlere odaklanılacaktır. Her klimanın kendi marka ve modeli doğrultusunda arıza neden ve çözümleri belirlenir. Bazen bir arızanın çok fazla nedeni olabilir.

Klimalarda İklim Ayarlaması

 İklim ayarlamasını kış, sonbahar, yaz vs. mevsimlere göre yaparak sıcaklıkta veya soğuk akımda yoğunluk ayarı yapılmalıdır. Bu tür hassas ayarlama özellikle yeni model klimalarda önemli bir detaydır. Klima kumandalarınız ve kullanım kılavuzu bu açıdan size gereken yön desteğini verecektir.

Klima Bakım Önemi

Filtre klimalardaki bakılması ve temizlenmesi gereken en önemli kısımdır. Klima yapısı açısından filtre kirli olduğunda dışarıdan giren havanın düzgün şekilde yönlendirilmesi ve istenen sıcaklığa ulaşması aksama yaşayabilir. Klima bakımınızı yaptırırken senede bir iki kere bu işlem ömrü uzatıcı etki yapacaktır. Klima ömrü kullanım özellikleri ile doğrudan alakalıdır. Klima bakım düzenli olduğunda artık başka sorunlara da odaklanabilirsiniz. Çözülmesi gereken bir sorun varsa bunu erkenden hallederek sorunun büyümesini engellemiş olursunuz. Bir sorunu çok büyümeden engellemek ekonomik açıdan da size artı demektir.

Klima Montaj  

Klima servisi montaj firması olarak size kapsamlı bir hizmet ağı sunuyoruz. Krc Teknik malzeme alt yapısı dışında montaj ilk kurulum aşamalarında size memnun kalacağınız sonuçlar verir. Firmamızın montaj işlemlerinde uzman bir kadrosu vardır. Dış ünite ve iç ünite için en doğru yeri bularak ilerleme kaydediyoruz.  Olabildiğince hızlı şekilde klimanızı kurarak temel bilgileri de size aktarmaktayız. Klimalarınız ikinci el ise başlangıçta genel kontrolü bize yaptırabilirsiniz. Marka model ve hassasiyet değerlendirmesi de yaparak size destek olmaktayız.